درس‌ها

A B C D E
۱
درس‌های مقطع کارشناسی ارشد درس‌های مقطع کارشناسی
۲
پاییز ۹۵-۹۶ گراف‌های اکسپندر الگوریتم‌های گراف
۳
بهار ۹۴-۹۵ سمینار جعبه ابزار علوم کامپیوتری‌ها روش‌های جدید برای حل مسئله‌های علوم کامپیوتری شامل برخی پیش‌نیازها ارائه شده است که در این درس آن‌ها را از روی جزوه‌های درسی با همین نام مرور می‌کنیم. کامپایلر یکی از پیچیده‌ترین نرم‌افزارهایی که نوشته شده کامپایلر است. در این درس با مسائل تولید یک نرم‌افزار کامپایلر آشنا می‌شویم و یک کامپایلر تولید خواهیم کرد. برخی از این مسائل از جنس مسئله‌های مربوط به نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها هستند و برخی نیز مسئله‌های پیاده‌سازی و بهینه‌سازی هستند که با روش‌های شهودی حل می‌شوند.
۴
سمینار علوم کامپیوتر در زیست‌شناسی آشنایی با مسئله‌هایی که در زیست‌شناسی هست اما جنبه‌های علوم کامپیوتر نظری دارند را در این کلاس جستجو کرده و ارائه می‌دهیم. نظریه محاسبه نظریه محاسبه از ماشین تورینگ آغاز می‌شود و به قابلیت‌ها و ناتوانی‌های ماشین تورینگ می‌پردازد. در این درس برخی ضعف‌های منطق ریاضی را بررسی می‌کنیم و نشان می‌دهیم استفاده از ماشین تورینگ در فهم و اثبات این‌گونه قضایا چقدر مفید است.
۵
پاییز ۹۴-۹۵ بهینه‌سازی ترکیبیاتی (پاییز ۹۴) آشنایی با روش‌های چندوجهی در ابعاد بالا برای حل مسئله‌های ترکیبیاتی با روش‌های الگوریتمی. در این درس تاکید بر تصویرسازی از شکل چندوجهی‌های مربوط به مسئله‌های ترکیبیاتی بوده و تلاش می‌کنیم راه حل مسئله‌ها را به خوبی متوجه شویم. آشنایی با علوم کامپیوتر برای آشنایی ورودی‌های جدید با رشته‌ها و پژوهشگران در علوم کامپیوتر. در این کلاس هر جلسه فرد جدیدی مختصری در مورد موضوع جدیدی صحبت می‌کرد.
۶
سمینار نظریه یادگیری محاسباتی در ادامه درس ترم گذشته، کتاب Probably Approximately Correct نوشته آقای Valiant را به همراه چند مقاله مطالعه کردیم. آزمایشگاه ریاضیات برای آشنایی ورودی‌های جدید با مسئله حل کردن و خوب نوشتن حل مسئله.
۷
بهار ۹۳-۹۴ نظریه یادگیری محاسباتی آشنایی با جنبه‌های نظری و علوم کامپیوتری یادگیری ماشین. یادگیری ماشین برخلاف برخوردهای مهندسی، دارای پشتوانهٔ نظری پر و پیمان و عمیقی است که نه تنها در مورد خود یادگیری ماشینِ، بلکه در جنبه‌های متنوع دیگری نیز اثراتی برجای می‌گذارد. آنالیز الگوریتم آشنایی با الگوریتم‌های ابتدایی مانند الگوریتم‌های استقرائی و الگوریتم‌های اولیهٔ گراف.
۸
پیچیدگی محاسبات آشنایی با پیچیدگی محاسبات بر اساس کتاب آقای Arora. در این درس بیشتر با اثبات‌هایی با روش قطری‌سازی سروکار خواهیم داشت.
۹
بهار ۹۲-۹۳ ریاضیات گسسته