مسیر حرکت علمی

امشب در همراهی دکتر مطهری استاد دانشکده کامپیوتر بودیم. خیلی استاد خوب و خاکی هستند ایشان. البته از همان ابتدا با ایشان زیاد صحبت می‌کردیم. ایشان ۴ سال پیش پس از پسادکتری‌های کافی از فکر کنم برکلی به ایران بازگشته‌اند برای اینکه کاری حسابی انجام بدهند. ایشان برروی زمینه‌های بیوانفورماتیک کار می‌کنند با گرایش‌های برقی. خودشان می‌گفتند وقتی توی هواپیما بودند که برای آخرین بار آن‌جا را ترک کنند و به اینجا بیایند، می‌گفتند الآن حرف اول و آخر را داده می‌زند و تحلیل داده و می‌آیم ایران تا با پردازش داده انقلابی علمی و صنعتی ایجاد کنم.

یک چیز جالبی که به آن افتخار می‌کردند، ایجاد مسیر حرکت علمی بود. می‌گفتند من توانسته‌ام مسیر حرکت علمی برای دانشجویان درست کنم. و از آن بهتر برای افرادی که دکتری خود را تمام می‌کنند در این زمینه‌ها. کارشان بسیار جالب است و نتیجه‌اش هم خیلی جالب است.

من هم به نوبه خودم از ایشان خواستم برای من هم یک راه پیدا کنند. بگویند اگر من بخواهم همکاری کنم با ایشان قرار است به کجا برسیم، یک تصویر جالب و خوب از آینده این کارها ترسیم کنند. همان‌موقع که پاسخی برای این سوال نداشتند، اما شاید فکر کنند و پاسخ مناسبی درست کنند. این پاسخ مناسب را می‌توان به عنوان یک گزینه پیش پای دانشمندان آینده‌ای که می‌خواهند کار خوب برای ایران و علم ایران انجام بدهند در نظر گرفت.

6 thoughts on “مسیر حرکت علمی

  1. سلام.خسته نباشید
    کلمه on اشاره به انلاین بودنتون داره؟
    میخواستم در مورد اماده سازی رساله در عرض دوماه راهنمایی بگیرم ازتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *