فوت خانم دکتر میرزاخانی

فوت خانم دکتر میرزاخانی را تسلیت عرض می‌کنم. برای افرادی که مثل من که ایشان را احتمالا از نزدیک ندیده بودند، این موضوع بیش از این‌که غم‌انگیز باشد، تلنگر است. تلنگری برای آینده زندگی. و می‌دانم شماهایی که این موضوع را تجربه نکرده‌اید، تا تجربه نکنید نمی‌فهمید که چه تلنگری است!

6 thoughts on “فوت خانم دکتر میرزاخانی

 1. اگر به خواندن زندگینامه علاقه‌مندید و وقت آن را نیز دارید, فکر می‌کنم کتاب “When Breath Becomes Air” که به فارسی با نام “وقتی نفس هوا می‎شود” ترجمه شده است, برایتان جالب باشد.

  1. فکر می‌کنم به خاطر این‌که این کتاب در مورد سرطان است این کتاب را پیشنهاد داده باشید.
   متاسفانه مدتی در تیمی بودم که موارد نادر سرطان را در آن گروه بررسی می‌کردند و بعضا با خود آن افراد نیز مصاحبه می‌کردند. راستش خیلی دردناک‌تر از آن چیزی است که از دور به نظر می‌آید.

   به ممنون هر حال از پیشنهادتان

 2. چقدر رمزآلود نوشتید
  میشه بیشتر توضیح بدید؟
  شاید لازم باشه ما تجربیات دیگران رو تکرار نکنیم
  من هم ایشون رو ندیدم ولی شنیدن این خبر خیلی غم انگیز بود

  1. چون این وب‌گاه جایش نبود. ولی آدم تمامی تصمیم‌هایش را دوباره مرور می‌کند. و تصمیم‌هایی که می‌خواهد در آینده بگیرد. و معیارهای تصمیم‌گیری. در آن لحظه کدام مهم خواهند بود؟

 3. از دست دادن نزدیکان و عزیزان تجربه‌ی عجیبی هست.
  شاید عجیب تر از اون این باشه که حاضریم هرکاری بکنیم که اون اتفاق نیوفته ولی هیچکاری از دستمون برنمیاد. این هیچکار نکته خیلی تاثیر عمیقی روی آدم داره.
  البته یک خوبی هم دارد، حداقل در موردم خودم، اینکه فهمیدم خیلی از چیزها اونقدری که قبلا فکر میکردم مهم نبودند؛ مخصوصا اگر به لحظات زندگی بیشتر فکر کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *