ساختمان داده ۹۷۱

ترم آینده یک درس کارشناسی ساختمان داده ارائه می‌کنم. این درس از دروس سال دوم است، در نتیجه احتمالا در خدمت سال دومی‌هایی هستم که سال گذشته هم در خدمتشان بودم. امیدوارم که خیلی بهشان سخت نگذشته باشد و این ترم هم خیلی بهشان سخت نگذرد. 

درست نمی‌دانم که تاکنون چگونه درس داده می‌شد، اما قاعدتا باید مقداری در مورد ساختمان داده‌ها به صورت نظری کار کنیم و مقداری به صورت عملی. تمرین‌های عملی خوب می‌تواند دانش‌جویان را قوی کند. اگر تیم حل تمرین‌های خوبی داشته باشیم، می‌توانیم تمرین‌های خوب عملی هم ارائه کنیم.

به عنوان پیش‌نیاز باید دانشجویان برنامه‌نویسی پیشرفته را بلد باشند. فکر کنم گسسته هم پیش‌نیاز درس بوده، به هر حال دانستن گسسته هم خیلی کمک می‌کند.

برای ساختمان داده نیازمند حل تمرین، مخصوصا از سال‌های بالا و مخصوصا از دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستیم. اگر فردی را می‌شناسید معرفی کنید.

برخی می‌پرسند بدون پاس کردن درس برنامه‌نویسی پیشرفته می‌توانند درس ساختمان داده را بگیرند؟ پاسخ: اگر برنامه‌نویسی بلدند و فقط مشکل این است که درس پاس نکرده‌اند مشکلی نیست، وگرنه خیلی سختشان خواهد بود و تمرین‌ها را نمی‌توانند انجام دهند. مثلا از تعریف درسی که در سایت دانشکده برای درس نوشته، ۷۰ درصدش را بلد باشند.

آزمون‌ها

مطالب درس

4 دیدگاه دربارهٔ «ساختمان داده ۹۷۱»

با عرض سلام و خسته نباشید.
لطفا اگه ممکنه اسلایدهای مربوط به هرم فیبوناتچی رو هم روی سایت قرار بدید.
باتشکر.

سلام استاد

برای مبحث خطا در جستجوی کلمه در درخت ترای گفتید مطالب مفیدی دارید که به فهم بهتر و ادامه مبحث کمک می کنه.
لطفا آن مطالب را هم قرار دهید

ارادتمندم

بله حق با شماست. البته حتما می‌دانید که چه اتفاقی افتاده ولی انشاء الله به زودی تمامش می‌کنیم.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.